Landi Renzo Česká republika

+420 602 300 970

Zákaznická linka

budova 2

Landi Renzo SpA je předním světovým výrobcem s 30% celkového světového trhu se zařízeními a jejich komponentami pro LPG a CNG.

Společnost byla založena v roce 1954, kdy Renzo Landi s manželkou Giovannina Domenichini založil Officine meccaniche Renzo Landi ve městě Reggio Emilia.

Prodeje rychle rostly a mezi lety 1963 a 1964 společnost začala vyvážet do Japonska, Francie, Belgie a Nizozemsko. Nedlouho poté začal vývoz i do východní Evropy, indický a jihoamerických trh.

Renzo Landi zemřel předčasně v roce 1977. Společnost pokračovala dál pod vedením jeho manželky a syna Stefana. Stefano se stal výkonným ředitelem v roce 1987, kdy se ze společnosti stala akciová společnost. Oficiálně název od tohoto roku je Landi Renzo S.p.A.

Landi Renzo se změnil v průmyslovou skupinu v roce 1993, kdy převzala Landi Srl a Eurogas Holding BV, holandské firmy působící na stejném trhu.

V roce 1999 skupina byla založena polská pobočka, Landi Renzo Polska S.p.Z.o.o. a v následujícím roce firma zakoupila Med S.p.A. v Reggio Emilia.

Rok 2001 je spojen se stěhování do inovativně pojatého nového sídla pro reprezentaci pokročilé technologie v Cavriago di Reggio Emilia.

Proces internacionalizace pokračuje s otevřením pobočky v Brazílii v roce 2003, v Číně v roce 2005 a v Pákistánu v roce 2006. Ve stejném roce také došlo k založení LANDIRENZO Corporate University: centrum pro nápady a rozvoj lidských zdrojů ve skupině Landi.

2007 viděl otevření Landi Renzo Pars v Teheránu (Írán).

Dne 26. června 2007 Landi Renzo S.p.A. debutoval na Star segmentu italské burzy cenných papírů. Tento důležitý krok dal společnosti nový impuls pro růst a zároveň poskytuje záruku transparentnosti a zlepšuje pověst Landi Renzo skupiny na trhu a ve vztazích s prestižními zákazníky a dodavateli. Hlavním záměrem bylo, aby se urychlil proces vývoje v alternativním sektoru energií, což je oblast, která vyžaduje velké investice především pro vlastní výzkumnou činnost.

13.října 2008 přinesl významný milník na cestě neustálého růstu: převzetí třetího mezinárodního hráče, Lovato Gas.

V září 2009 firma otevřela další mezinárodní pobočku, Landi Renzo RO v Bukurešti (Rumunsko).

Během posledních dvou let, došlo k zakoupení AEB Technologies a americké společnosti Baytech, spolu s tím došlo k otevření dalších poboček v Rumunsku, Venezuele, Argentině, Indii a Spojených státech.

V roce 2015, Landi Renzo zavádí Landi Renzo Argentina.

Potřebujete více informací? Volejte +420 602 300 970